Πέμπτη 2 Νοεμβρίου 2017

EΛΠΙΣ-ΠΟΝ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ 0-3 (VID)

Η πορεία της Ελπίδας στην φετινή διοργάνωση του Κυπέλλου τέλειωσε μετά την σημερινή ήττα με 0-3 από τον ανώτερο ΠΟΝ Καλλικράτειας. Παρά την ισορροπία που υπήρχε στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 32' για να έρθουν δύο γρήγορα γκολ στο δεύτερο (51', 58') και να κλειδώσουν την πρόκριση.

Η Ελπίς μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση για όλο το πρώτο ημίχρονο και κοίταξε τα μάτια την αντίπαλο της, με την διαφορά μίας κατηγορίας και επιπέδου ανάμεσα στις δύο ομάδες να μην είναι φανερή στον αγωνιστικό χώρο. Μια σέντρα από αριστερά έφερε το 0-1 στο 32' με τον Καραπαύλο να σκοράρει με το κεφάλι. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΟΝΚ τέλειωσε το ματς με δύο γρήγορα γκολ. Αρχικά ο Φαϊταζόγλου στο 51' σε κενή εστία μετά από μακρινό σουτ και απόκρουση του Καραβασίλη που έστειλε την μπάλα στο δοκάρι έκανε το 0-2 και στο 58' μετά από εξαιρετική επίθεση με τελικό αποδέκτη τον Τσίνγκα έγινε το 0-3. Στην συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και το τελικό σκορ δεν άλλαξε με τον ΠΟΝΚ να παίρνει μια δίκαιη πρόκριση αφού έδειξε σοβαρότητα και δεν υποτίμησε την ομάδα μας. Από την άλλη η Ελπίς ολοκλήρωσε την φετινή της πορεία στο Κύπελλο με θετικό πρόσημο αφού κατάφερε να πάρει δύο προκρίσεις απέναντι στην Θύελλα Μεταγγιτσίου και Νίκη Πολυγύρου, ενώ έδειξε κάποια θετικά στοιχεία κόντρα στον ΠΟΝΚ. Πλέον το πρωτάθλημα και το δύσκολο εκτός έδρας ματς της Κυριακής απέναντι στον Απόλλωνα Αρναίας βρίσκεται στο επίκεντρο.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία των Αναστασόπουλου, Κεχαγιά και Κατραντζή.

ΕΛΠΙΣ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ,ΘΕΟΛΟΓΟΥ(89' ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΓΓΕΛΗΣ),ΑΡΔΑΣ(89'ΠΕΙΡΑΛΗΣ) ),ΠΑΝΤΑΖΙΔΗΣ,ΤΡΑΜΟΥΝΤΑΝΗΣ,ΚΥΡΓΙΑΦΙΝΗΣ,ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ,ΓΚΡΙΛΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΙΟΛΙΟΣ(78'ΜΕΛΑΝΔΙΝΟΣ), ΜΠΟΥΜΠΟΥΡΗΣ,ΝΕΣΤΩΡ

ΠΟΝΚ:MΠΕΛΟΣ(78' TΣΟΛΑΚΙΔΗΣ),ΧΡΥΣΟΓΟΝΙΔΗΣ,ΖΑΜΠΟΥΡΗΣ,ΚΛΗΜΗΣ,ΣΑΡΑΓΙΩΤΗΣ,ΝΕΣΤΟΡΟΠΟΥΛΟΣ(68'KUCAJ),ΚΑΡΑΠΑΥΛΟΣ,ΝΤΑΝΤΑΜΗΣ(68'DJALOSHI),ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ,ΦΑΪΤΑΖΟΓΛΟΥ(68' ΚΑΤΣΑΜΑΚΙΔΗΣ),ΤΣΙΝΓΚΑΣ