Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου 2012

ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ Η ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΑΜΩΝ

Το πρώτο επίσημο αγώνα για την φετινή χρονιά έδωσε η Ελπίς Βραστάμων.Στο γήπεδο του Γοματίου λόγω της  τιμωρίας που κουβαλούσε από πέρσι.H Ελπίς κέρδισε την ομάδα της Μεγάλης Παναγίας με 1-0.Το ματς δεν είχε καλό ρυθμό και δεν πρόσφερε θέαμα,σε αυτό ρόλο έπαιξε και η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου που δεν ήταν καλή.Η Ελπίς είχε τον έλεγχο του αγώνα έχασε τις σημαντικότερες ευκαιρίες με τον Πιπερά  και τον Βούλγαρη δύο φορές να μην μπορούν να νικήσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα από πλεονεκτικές θέσεις,η Μ.Παναγία απείλησε ελάχιστα και κυρίως με στημένες φάσεις χωρίς να κάνει την κλασική ευκαιρία....Το γκολ του αγώνα μπήκε στο 80' λεπτό μετά από μακρινό σουτ του Γκρίλη που προσέκρουσε στο οριζόντιο  δοκάρι και στην επαναφορά ο Πιπεράς που καραδοκούσε σκόραρε στο κενό τέρμα.Αξίζει να σημειώσουμε τις σημαντικές απουσίες  της Ελπίδας Αστεριάδης και Αγγελής Γ. λόγω τραυματισμών,επίσης στο 40' λεπτό αποχώρησε τραυματίας ο Μορφούλης μετά από χτύπημα στο γόνατο.....

σύνθεση ΕΛΠΙΣ: Τσικουλας, Γκλαβας, Λιολιος, Μορφουλης(Αγγελής Β.), Παπαβασιλειου, Γκριλης, Κυργιαφινης Γ., Βουλγαρης, Σουσουρας, Λιολιος(Κυργιαφίνης Δ.), Πιπερας(Μπουμπούρης)